Sailun loodi aastal 2002, ühinedes mitmel olulisel valdkonnas osalejal, kes suutsid näha tohutut turupotentsiaali. Hiina infrastruktuuri ja majanduse areng, nii riigisisene kui ka ülemaailmne nõudlus säästlike kõrgkvaliteetsete rehvide järele avas ukse uuele ja väga tõsisele turul osalejale.

Suur tööjõu maht, loodusliku kautšuki toorainete lähedus, lai kohalik turg, samuti majandusõitseng asetavad Sailuni suurepärasse positsiooni oma konkurentide suhtes.

Selle nägemuse valguses töötati välja meetmete tegevuskava. Kõigepealt tegevuskavas järeldati, et tuleb arendada rehvide projekteerimiseks ja tootmiseks vajalikku intellektuaalset kapitali. Juurdepääsuks parimatele inseneridele loodi partnerlus Cjindao teadus- ja tehnoloogiaülikooliga (maailma ainus inseneride programm, mis keskendub kummitehnoloogiatele).

Seejärel investeeris Sailun rehvide ehitusseadmetes, tarkvaras, rehvitootmise protsessides ja muudesse tehnoloogiatesse, mis tagavad rehvide tootmise. Sailun soetas parimad saadavad tootmisseadmed ja nüüd jätkab nende täiustamist ja kaasajastamist.

Ideaalne arengukava on võimaldanud Sailunil juba mõne aasta jooksul pärast turule sisenemist omandada erinevaid rahvusvahelisi sertifikaate ja auhindu, mis kinnitavad nende eesmärkide saavutamist.

2018

Saksamaa sõltumatute ekspertide organisatsioon TÜV SÜD sertifitseerib talverehvid Ice Blazer Alpine. Nii saab Sailunist esimene Hiina rehvitootja, kes on saanud kõnealuse kvaliteeditunnistuse.

2016

Konveierilt veereb maha maailma suurim OTR rehv.

2015

Sailun hakkab koos Zhengzhou Nissaniga osalema rahvusvahelisel Taklimakani kõrberallil.

2014

Firma omandab 100% ettevõtte KTR Group aktsiatest ja 52% Goma Groupi aktsiatest.

2013

Tööd alustab Sailuni tehas Vietnamis. Välja lastakse tööstuslik rehv 40.00R57.

2012

Alustatakse tehase ehitamist Vietnamis. Tööd alustab teaduslik uurimiskeskus.

2011

Sailunist saab esimene Šanghai börsil noteeritud erafirmast rehvitootja.

2008

Rekonstrueeritakse rehvitootmisliin ja juurutatakse selle aja kõige moodsamaid saadaval olevaid tehnoloogiaid.

2007

Tööd alustab sõiduautode rehve tootev tehas. Ettevõtte nimeks saab Sailun Tire Co., LTD.

2004

Ettevõtte saab USA transpordiministeeriumi sertifikaadi.

2003

Valmib Sailuni tööstuspark. Aasta lõpus veereb konveierilt maha esimene rehv. Kogu protsess alates ehituse alustamisest kuni tootmise alguseni kestis 231 päeva, mis on valdkondlik rekord.

2002

Asutatakse ettevõte Qingdao Sailun Tire Co., LTD.