Sailun loodi aastal 2002, ühinedes mitmel olulisel valdkonnas osalejal, kes suutsid näha tohutut turupotentsiaali. Hiina infrastruktuuri ja majanduse areng, nii riigisisene kui ka ülemaailmne nõudlus säästlike kõrgkvaliteetsete rehvide järele avas ukse uuele ja väga tõsisele turul osalejale.

Suur tööjõu maht, loodusliku kautšuki toorainete lähedus, lai kohalik turg, samuti majandusõitseng asetavad Sailuni suurepärasse positsiooni oma konkurentide suhtes.

Selle nägemuse valguses töötati välja meetmete tegevuskava. Kõigepealt tegevuskavas järeldati, et tuleb arendada rehvide projekteerimiseks ja tootmiseks vajalikku intellektuaalset kapitali. Juurdepääsuks parimatele inseneridele loodi partnerlus Cjindao teadus- ja tehnoloogiaülikooliga (maailma ainus inseneride programm, mis keskendub kummitehnoloogiatele).

Seejärel investeeris Sailun rehvide ehitusseadmetes, tarkvaras, rehvitootmise protsessides ja muudesse tehnoloogiatesse, mis tagavad rehvide tootmise. Sailun soetas parimad saadavad tootmisseadmed ja nüüd jätkab nende täiustamist ja kaasajastamist.

Ideaalne arengukava on võimaldanud Sailunil juba mõne aasta jooksul pärast turule sisenemist omandada erinevaid rahvusvahelisi sertifikaate ja auhindu, mis kinnitavad nende eesmärkide saavutamist.